4 Mart 2012 Pazar

HANGİ DİYETİ UYGULAMALIYIZ ?

Piyasadaki diyetlerden hangisi doğru ?

Hangisi biz hakikaten zayıflatır?

Hepsi doğru, hepsi de bizi zayıflatır.

ANCAK diyeti tamamlayıp, istediğimiz - yada olmamız gereken sağlıklı kiloya indikten sonra  ne kadar zamanda verdiğimiz kiloları ve de fazlasını geri alırız? Aslında bana kalırsa sorulması gereken soru bu.
Ne kadar zamanda kaç kilo zayıflatır bu diyet beni ? değil.

Biz şişkolar için hazırlanmış tonla diyet var ortalıkta. Hele hele devletler de obezliğe karşı savaş açınca milyar dolar seviyesindeki "zayıflatma" endistürisi tirilyon dolarlık bir pazar'a sahip olacak. Ehh ekonomiyi canlandırmak için başka savaş bulamazlarsa şişkoluğa savaş açar onlarda. Diyet kitapları, zayıflama hapları, danışmanlık merkezleri, Alo zayıflama hatları, Anonim Şişkolar dernekleri falan havada uçuşmaya başlar, bizim zavallı kilolarımız da birilerinin cebine money money olarak iner. Yağlı sektör dedikleri herhalde bu olsa gerek. Biz "sıska" onlar da "zengin" olur. 

Ya sonra ?

Sıskalar yeniden yemeye başlar, zengin olanlar semirir, bu sefer herkes şişman olur. O zaman ne yapacağız ?

O zaman da Allah Kerim canım, ya kıtlık çıkar ya buz çağı gelir ya da küresel ısınma, marduk falan zengin olanın zengin olduğu belindeki Rolexten anlaşılana kadar bu böyle gider.

Aman unutmayın haaaaaaaaa!!!   Buzul çağını sağ olarak atlatabilenler şişmanlık geni olanlarmış !

Bakın arkadaşlar zayıflamanın en sağlıklı yöntemi Hayat Tarzını değiştirmek, hareketli yaşamaya başlamak ve yemek yemeyi öğrenmek, diğerlerinin hepsi hikaye.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder